
Mennyiért és mennyi időre kölcsönözhetek egy játékot?
A játékoknak egyedi kölcsönzési díjuk van, ez a díj minden megkezdett hétre vonatkozik. A játékot legkésőbb a tárgynappal azonos napon kell visszahoznod nekünk. Ha szeretnéd a foglalást meghosszabbítani, nézd meg elérhető-e a játék az ezt követő naptól. Ha igen, akkor a következő időszakra kölcsönözd ki újra. Ha a naptárban már meglévő foglalást látsz a játékra, úgy csak addig a foglalásig van lehetőséged a saját kölcsönzésedet megtenni vagy meghosszabbítani.
Hol és mikor tudom átvenni a kölcsönzött játékot?
A játékok átvételére és visszavitelére kizárólag Herceghalomban van lehetőséged. Miután lefoglaltad, vedd fel velünk a kapcsolatot, hogy időpontot egyeztethessünk az átvételre. Ezt leggyorsabban a Facebook Messenger segítségével intézheted: https://m.me/insert.it.3d Kérjük, csak előre egyeztetett időpontban keress fel minket!
Miért kell kauciót fizetnem?
A játékok sérülékenyek, sok apró alkatrészből állnak, amelyeket könnyű elveszíteni. Emiatt átvételkor ellenőrizned kell, hogy minden darab megvan-e, visszahozáskor pedig mi tesszük meg ugyanezt. Amennyiben a játék sérült, vagy hiányzik belőle valami a visszaszolgáltatáskor, akkor a kauciót a javításra vagy pótlásra használjuk fel.
Hogyan fizethetem ki a kauciót?
A kauciót készpénzben vagy Revolut utalással teljesítheted, és ugyanebben a formában kapod is vissza.
Meg is vásárolhatom a játékot?
Nem, a játékok nem eladóak, kizárólag kölcsönzésre van lehetőséged. A játékot sérülés esetén is vissza kell hoznod.
Hol tudok részletesebben tájékozódni a kölcsönzés feltételeiről?
A részletes kölcsönzési feltételeket itt találod: https://insertit.hu/tarsasjatek-kolcsonzes
Köss gyümölcsöző üzleteket!
A fák népe könnyed tablóépítős családi társasjáték. A játékosok gyümölcsökkel kereskednek, hogy minél jövedelmezőbb épületeket építhessenek fel.
Az építkezéshez pénz kell, és honnan máshonnan kerítené azt elő „A fák népe”, mint a fák terményeinek eladásából? És minél keresettebb egy gyümölcs, annál többet ér – az eladásuk értékét ugyanis az határozza meg, hogy milyen sok terem belőlük éppen, azaz mennyi található a piacon és a játékosok raktárában együttesen. Így a termények, amelyeknek éppen „szezonja” van, jó pénzért adhatóak el. Ez persze meghatározza azt is, hogy a körük végén melyikből raktároznak be a piacról.
Ráadásul a felhasznált, azaz eladott gyümölcskártyák mind rendelkeznek egy-egy különleges képességgel: például egy újabb gyümölcsöt adhatunk el, vagy egyet rögtön elvehetünk a piacról, vagy akár a ládánk gazdagodik újabb érmékkel.
Mert nem mindegy, hogy a ládába vagy az erszényünkbe kerülnek a „fabatkák”. A kereskedéssel szerzett érméket érdemes azonnal felhasználni, mert a körünk végén 2 kivételével az összeset „le kell adózzuk”, azaz vissza kell adjuk a közös készletbe. A ládába került pénzeket viszont hiánytalanul felhasználhatjuk – de csak a következő körünkben!
Vagyis tartalékolni nem jó: költsünk hát! A pénzünket újabb épületkártyákra költhetjük, vagy azok fejlesztésére, ugyanis minden épületkártya 3 szintet tartalmaz, és a 3. szint elérésekor a kész épületek közé kerül. Mivel egyszerre csak három épülőben lévő épületünk lehet, logikus a következtetés, hogy akkor pörgessük át az épületeinket minél hamarabb. Csakhogy egyes épületek hatása csak „félkészen” érvényesül: drágábban adhatunk el egy gyümölcsfajtát, vagy bizonyos esetekben újabb garasok gurulnak a ládánkba.
Persze ezek játék közbeni lehetőségek, a játékvégi pontokat viszont már a kész épületek tudják igazán felturbózni. És azok is sokféle forrásból táplálkoznak – fontos tehát, hogy a hatféle épületből, azaz céhkártyából melyik 4 kerül az aktuális partiba.
A végeredmény: okos motorépítés, ügyesen értékesített gyümölcsök, könnyed lánchatások – egy élvezetes családi játékkal! Legyetek hát ti is egymással vetélkedő tagjai a fák népének, kereskedjetek, építkezzetek – alkossátok meg a leggyümölcsözőbb közösséget!